Anadolu’dan Akut’a Mektuplar

akut07

ANADOLU’DAN AKUT’A MEKTUPLAR


Sevgili AKUT,

İlk önce size teşekkür etmek istiyorum.bazı göçükte kalanları eğitilmiş köpeklerle kurtarılıyor. Şu ana kadar çoğu depremlerde çok kişiyi kurtardınız. Tüm dünyanın size çok teşekkür borcu var. Öğretmenimiz olmasaydı sizlere bu mektubu yazamazdık. Size çok teşekkür ederim siz bize bu kadar emek vermeseydiniz biz şu an burada bulunamazdık.

Zeynep Bilgin
2-A sınıfı Gazi ilk öğretim Okulu
Merzifon/AMASYA

Merhaba AKUT yetkilileri,

Sizleri çok seviyorum.çünkü siz insanların hyatını kurtarıyorsunuz. Büyüdüğümde bende sizin gibi olmak istiyorum.sizden istediğim benim mutlu günümde yanımda olmanız hepinizi sünnetime bekliyorum bu mektubu ve davetiyeyi biriktirdiğim okul harçlıklarımla göneriyorum.

Hüseyin Uyan
Çenedağı Mahallesi Girne Sokak
No:2 K.3. D.5 Derince / KOCAELİ

Sevgili AKUT çalışanları,

Benim beyza bu mektubu sınıfım adına yazıyorum.size teşekkür etmek istiyorum sizin sayenizde pek çok insanımız kurtuldu. Bende büyüyünce sizn gibi bir ekipte çalışmak isterim çalışmalarınızı ilgiyle izliyoruz.bu çalışmalar hakkında poster,yazı,afiş gönderebilirmisiniz? Bütün dünyada olduğu gibi türkiyemizde zaman zaman doğal afetler olamktadır.bu olaylarda geçmişte maddi manevi kayıplar çok olmaktaydı AKUT gibi dernekler sayesinde insanlar bilinçlendirilerek insanların kaybı dahada azaldı hepimiz bir birey olarak doğal afetlerde yaşamak zorunda olduğumuzu kabul etmek kabul etmeliyiz bize düşen görev depremin öncesinde ve sırasında yapmamız gerekenleri bilmektir bu bilgileri sizin sayenizde öğrendik iyi varsınız…

Beyza Aydın
Seyrani ilk öğretim okulu
2/A sınıfı
Develi/ KAYSERİ

Gelen kutuları arkadaşların yardımı ile açtık ve eşit şekilde dağıttık köyümüzde birde ilk öğretim okulu var orayada azda olsa bir şeyler gönderdim. Oyuncaklar için bir dolap ayarladım hepsi orada duracak ve istedikleri an oynayabilecekler.
Bana bu mutluluğu yaşattığınız için teşekkür ederim lütfen bir gün gelin ve misafirimiz olun içten sevgilerimle….

Zeynep Altınay
Fatih ilk öğretim okulu
Malazgirt / MUŞ

Merhaba değerli dostlar,

Ben Artvin/Şavşat’lıyım. Köyümün okuluna yapılan yardımlardır bu satırların sebebi. Çok teşekkür ederiz.Ben ve benim gibi İstanbul’da yaşayan pınarlı köylü genç arkadaşlar… Mezun olduğumuz okulumuza bağış yapmak istiyoruz ( pinarli ilköğretim okulu ) kitap, kırtasiye, giyim vb. toplanan yardımları sizin aracılığınız ile ( Anadolu tırı ) köye ulaştırma şansımız olabilir mi? Şimdiden haberlerinizi bekliyorum.
İyi çalışmalar

Pınar Yazıcı
İSTANBUL

TEŞEKKÜRLER AKUT

Gönderdiğiniz yardımlar öğrencilerimi ve beni çok sevindirdi ‘Böyle yerlerden yardım gelmez’ diyen insanlara da çok güzel bir cevap oldu.Öğrencilerimle size teşekkür mektubu yazmaya karar verdik.İnşallah en yakın zamanda göndericez.Tekrar çok teşekkür ederiz.

Elif Özbalaban
Yukarı köyü ilkokulu
İnebolu / KASTAMONU

Ben Giresun ilinde Piraziz Tepeköy İlköğretim okulu isimli bir köyde zor şartlar altında eğitim veren bir öğretmenim.Okulumda köy çocukları için bir kütüphane,kitaplık oluşturma çabası içindeyim.umarım,bu çabama destekolur,bir kaç kitap ta olsa yardım edersiniz.

Tuncer Şahin
Tepeköy ilköğretim okulu
Piraziz / GİRESUN

Sevgili arkadaşım, can dostum, Şenol DURMUŞ.

Siz çok iyi bir insansınız. Dün yardım dağıtırken sizi izledim. Bir ermiş, bir yaşam filozofu gibiydiniz. Yüreğiniz dolaştığınız tüm dağları alacak kadar genişmiş.Ben gerçekten duygulandım sizin enginliğinizden.Lütfen, ne olur diğer insanlara benzemeyin. Maddi menfaatler peşinde koşan, sevgisiz, içleri rekabet hırsıyla, büyüklenmelerle dolu küçük insanlara benzemeyin. Onlardan çok var.Her zaman size yardımcı olmaya hazır bir askerim.
Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Lütfen her işi bir süre bir yana bırakıp kendi özel yaşamınıza ilişkin düşüncelerinize konsantre olun.

Hakan Kubalı
Vali yardımcısı
ERZİNCAN

Sayın Nasuh MAHRUKİ,

Öğretmenimiz hep sizden bahsediyordu sizi okulumuza davet ediyoruz. Ve nasıl ekiplerinize eğitim veriyorsunuz. Ev deprem altında kalan insanları kurtardığınız için teşekkür ederiz eğer gelmeseniz insanları kurtaran bir mektup yazınız okulumuzun adresi….

Ali Yüzük
Karakoyunlu ilköğretim okulu
Çelebibağı/ Erçiş / VAN

Sevgili AKUT ekibi,

Siz 17 ağustos depremden sonra yaralı olan bütün insanlara yardımcı oldunuz. Yüzlerce yaralıyı hayata döndürdünüz.onların tekrar yaşamalarını sağladınız. Sizler AKUT ekibi olarak kurulduğunuz günden bu güne kadar zor durumda kalan insanların yardımına koşarsınız. Türkiyemiz bir deprem ülkesi ve bazı blgelerde yaşayan sel felaketleri ülkesi olduğu için hemen her yıl ülkemizde meydana gelen felaketler bizi çok üzmektedir.işte bu felaketlerden etkilenen insanları siz AKUT olarak kurtrıyorsunuz bundan dolayı siz AKUT ekibine teşekkür eder işlerinizde kolaylık dilerim. Ben batmandan sümeyye kartal

Sümeyye Kartal
Kültür İlköğretim Okulu
2/f Sınıfı
BATMAN

Ben sinan güneş BİTLİS in hizan ilçesi ballıca köyünde okuyan ilkokul 2. sınıfa gidiyorum.okulumuzu çok seviyorum,ülkemizi çok seviyorum,ATATÜRK ün izlediği bir tük genci olmak istiyorum.bunu başarmak içinkısıtlı imkanlarla olsa bile kendi kendime söz verdim onu başarıcamokulumuzda ve köyümüzde çok eksiğimiz var. Kitap, defter,silgi,kalem gibi kırtasiye araçları,giyecek,ve temizlik gereçleri istiyorum sizleden rica ediyorum.bir türk genci olmak için bu ihtiyaçları bizlere ulaştırırmısınız.bu mektubuma cevap vermenizi dört gözle bekliycem.ilginize çok teşekkür ederim..

Sinan Genç
Ballıcaköyü İlköğretim Okulu
Hizan / BİTLİS

AKUT YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA
Sayın AKUT yönetimi

İnsan zor durumlarda kalınca duygularını nasıl açıklar bilemiyorum ancak benim zor durumum sadece siz gibi e AKUTa üye insanları şimsiye kadar anlayamamam tanıyamamamdır.şimdi bir vesile ile tanıştığım ve beni bu yardım işlerinin içine davet eden şenol DURMUŞ beye çok teşekkür ediyorum.hatta binlerce kez teşekkür ediyorum.

Çünkü:
Vermenin(insanları mutlu etmenin)almaktan daha mutlu ettiğini öğretti ve bende öğrendim.

Ve
Bende bir kişinin bile olsa mutlu olmasına sebep olduysam ve buda hele birde çocuksa ne mutlu bana dedim. Siz ve sizin gibi insanlar,insanlara yardım etmenin mutluluğunu tatmışsınız ve bir daha bırakmıyorsunuz bu konudada NE MUTLU SİZLER…
Şimdi AKUT ANADOLUYLA ELELE… projesi kapsamında bana göndermiş olduğunuz eğitim çantalarını sorumlu olduğum bölgede bulunan 7 köy okuluna dağıttım. Ve bunları o çocukların sırtlarında görünce çok sevindim ve mutlu oldum ve bende sizler çok dualar ettim.

Çünkü:
Benim sorumlu olduğum bölgemin insanları devlet imkanlarından uzak ve fazla bir yardım göremedikleri için vede bizde bu insanlara bir yardımda bulunarak özellikle okuyan çocukların mutlu olmasını sağladık ve o çocuklar şimdi köyde beni görünce kaçmıyorlar benden korkmuyorlar(önceden beni görünce ağlayan,kaçan çocuklar vardı ve ben bu duruma sinir olurdum,çünkü anneleri küçük çocuklara seni askere teslim ederiz diye korkutuyorlarda ondan)

Sizin sayenizde şimdi biraz sevilmeye başlandık ….NE MUTLU BEN ŞİMDİ SİZLERE DİYORUMKİ!
Siz dağıtırken mutlu oluyorsunuz,ben ilk defa buna ortak oldum.bundan böyle artık benim çalıştığım bölgelerde gönüllü temsilciniz olmayı kabul ediyorum ve sizlere elimden geldiğince ve görevlerim fırsat verdikçe yardımcı olacağım ,bana verilecek vazifeleri her zaman sabırsızlıkla bekliyorum bunu bilesiniz bütün şükran duygularımla ve

SAYGILARIMLA,

Muzaffer TAŞDEMİR
Jandarma başçavuş
Sorguçkavak jandarma karakol komutanı
Digor/ KARS

Sayın AKUT başkanı Nasuh MAHRUKİ,

Biz VAN erciş çelebibağı karakoyunlu ilköğretim okulu.

Bu mektubu size gönderiyoruz. Biz doğal afetler ünitesindeyiz öğretmenimiz sizden bahsetti bizde sizi okulumuza davet ediyoruz eğer gelemezseniz sizde bizlere çalışmalarınızı anlatan bir mektup yazmanızı rica ediyoruz. Doğal afetlerde insanlara yardım ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz.

Ferhat DENİZ
Ercan KAYA
Niyazi GÜL
Karakoyunlu İlköğretim Okulu
Sınıf: 2/A
Çelebibağı / Erciş / VAN

Sayın Şenol DURMUŞ,
AKUT ANADOLUYLA ELELE… proje koordinatörü

Okulumuz 4 katlı olup 350 öğrencisi olan 11 okulun taşındığı taşınma merkezli bir okuldur okulumuzun bir çok araç gerecini hayır sever iş adamlarımızdan tedarik etmiş bulunmaktayız.tedarik edemediğimiz bir çok malzemeyede ihtiyacımız bulunmaktadır

Bu konuda yapacağınız yardımlardan dolayı şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım önceki yıllarda yaptığınız yardımlardan dolayı büyükköy ilköğretim okulu size MİNNETTAR dır.

Bülent AKSOY
Büyükköy ilköğretim okulu
Okul müdürü
Çayeli / RİZE

AKUT derneği gönüllülerine,

AKUT gönüllüleri olarak insanlığa hizmet anlamında onurlu biş iş yapıyorsunuz.bir eğitim kurumu olmamız nedeniyle çocuklarımıza,gençlerimize enerjilerini faydalı bir şekilde nasıl kullanabileceklerine dair olumlu örnek olduğunuzun farkındayız.gençlerimizin farklı konularla gündeme geldiği bu günlerde sizin gibi derneklere,gençlerin olumlu neler yapabileceklerini gösteren örneklere ihtiyaç var.

Öğrencilerimiz derneğinizi tanımak amacını anlamak,yaptıklarınızı öğrenmek yoluyla faydalı şeyler öğrendiler. Derneğinize bir katkı olması amacıyla bir ay süresince kendilerinin yada öğretmenlerinin yaptıkları kek ve kurabiyeleri satarak bir kampanya başlattılar ve topladıkları parayı (362.50 YTL ) derneğinize sunma onuruna eriştiler.

Çocuklarımıza gençlerimize açtığınız güzel yoliçin sizleri kutluyor,çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.
Saygılarımla,

Okul Müdürü
Filiz ÇAĞLAR
Ulus özel musevi okulları
İSTANBUL